Anyone But You (2023)
Regie: Will Gluck | 104 minuten | komedie, romantiek | Acteurs: Sydney Sweeney, Glen Powell, Hadley Robinson, Alexandra Shipp, Gata, Rachel Griffiths, Dermot Mulroney, Bryan Brown, Michelle Hurd, Charlee Fraser, Joe Davidson
Na een meet-cute in een koffietentje beleven Bea (Sidney Sweeney) en Ben (Glen Powell) een geweldige avond. Het is alsof ze in ‘Before Sunrise’ terecht zijn gekomen: zo onuitputtelijk zijn hun gespreksonderwerpen, zo geïnteresseerd zijn ze in elkaar en zo vertrouwd voelt het dat ze samen zijn. Maar wanneer Bea de volgende ochtend wakker wordt, neemt ze in paniek de benen. Terwijl ze haar zus Halle (Hadley Robinson) belt om haar over deze geweldige eerste date te vertellen, realiseert ze ineens hoe raar ze bezig is om zo maar zonder afscheid te nemen bij Ben weg te gaan. En dan gaat het goed fout en door een misverstand kunnen de twee elkaar niet meer luchten of zien.
Einde oefening? Welnee, natuurlijk bepaalt het lot anders in ‘Anyone But You’. Halle gaat namelijk trouwen met Claudia (Alexandra Shipp) en dat blijkt een goede vriendin te zijn van Ben. De bruiloft moet plaatsvinden in Australië en natuurlijk zijn Bea en Ben uitgenodigd. In de aanloop naar deze destination wedding moeten de twee – die zoals het een goede romkom betaamt natuurlijk voor elkaar bestemd zijn – het niet alleen met elkaar zien uit te houden, ze moeten er ook voor zorgen dat hun geruzie niet de mooiste dag van het leven van Claudia en Halle verpest.
‘Anything But You’ profiteert van een leuke, sexy cast en een mooie omgeving. De film is daadwerkelijk gefilmd in Australië en de vele ansichtkaart-achtige overzichtsopnamen van de haven, de skyline van Sydney en de fraaie outback, vormen een welkome afwisseling op de uitgekauwde Amerikaanse uitzichten die doorgaans in dit soort films te zien zijn. Sweeney en Powell hebben een fijne chemie en hoewel sommige bijrolacteurs ondankbare teksten toebedeeld krijgen door het script, maken ze er wel het beste van. Vernieuwend is het niet – dat kan ook niet, gezien het feit dat ‘Anything But You’ geïnspireerd is door Shakespeare’s ‘Much Ado about Nothing’ en natuurlijk hadden alle misverstanden voorkomen kunnen worden als er maar eerlijk gecommuniceerd zou worden, maar hé, dan hadden we deze film niet gehad. En ‘Anything But You’ is voor liefhebbers van het genre prima vermaak.
Half puntje extra voor het gebruik van Natasha Bedingfields Unwritten trouwens (ook in de montage op het eind). Die krijg je voorlopig niet meer uit je hoofd. Deze film is typisch een geval van “meer dan de som der delen”. Je hoeft dan ook niet verbaasd te zijn als ‘Anyone But You’ een nieuwe boost aan het romkomgenre geeft.
Monica Meijer
Waardering: 3
Bioscooprelease: 4 januari 2024