Corrective Measures (2022)

Recensie Corrective Measures CinemagazineRegie: Sean Patrick O’Reilly | 106 minuten | actie, science fiction | Acteurs: Michael Rooker, Tom Cavanagh, Brennan Mejia, Kevin Zegers, Bruce Willis, Dan Payne, Celia Aloma, Hayley Sales, Kat Ruston, Matthew Kevin Anderson, Daniel Cudmore, Malcolm Sparrow-Crawford, John DeSantis, Doug Bradley, Violet Rain, Chris Wood, Brad Proctor, Chris Devitt, Jessie Chima, Richard Simpson, Vladimir Ruzich, Luke Camilleri, Jasmine Bala, Joe Perkins, Taylor Tai, Nelson Conway, Sean Patrick O’Reilly

De science fiction/actiethriller ‘Corrective Measures’ speelt zich af in een soort post-apocalyptische wereld. Door radioactieve straling zijn mensen gemuteerd en is er een nieuw ‘ras’ ontstaan met bovennatuurlijke krachten. De mens zou de mens niet zijn als deze krachten niet voor het eigen gewin gebruikt zouden worden, dus in plaats van superhelden hebben we hier voornamelijk te maken met superslechteriken.

In een poging de mensheid te redden van de meest doortrapte misdadigers, is de bouw van San Tiburon, een speciale gevangenis gestart en ‘Corrective Measures’ begint als deze zo goed als opgeleverd kan worden. Payback (Dan Payne) is één van de nieuwe bewoners; hij wordt samen met de empaat Diego Diaz (Brennan Mejia) binnengebracht. Door een ingenieus apparaatje om hun been worden de gevangenen van hun superkrachten ontdaan. Ondertussen leren we Walton Devlin, de Overseer (eigenlijk gewoon de gevangenisdirecteur, maar die term vindt hij te ordinair), kennen, met name in zijn gesprekjes met twee nieuwsredacteuren die op tv de laatste gebeurtenissen toelichten. Devlin wordt lekker over de top gespeeld door Michael Rooker.

Ook bewoner van San Tib is The Lobe (Bruce Willis), wiens onvoorspelbaarheid en superkrachten hem tot de strengst bewaakte persoon ter wereld maken. Diego wordt onder de hoede genomen door The Conductor (leuke rol van Tom Cavanagh, bekend uit “The Flash”), en stukje bij beetje leren we de gevangenen én het personeel kennen.

‘Corrective Measures’ is absoluut te scharen onder de b-films, maar dat ligt niet aan het materiaal, eerder aan het budget. De locatie waar het overgrote deel van de film zich afspeelt, San Tib, ziet er niet bepaald high tech uit, niet iets wat je verwacht van een toekomstige gevangenis waar de meest gevaarlijke criminelen nooit uit hebben kunnen ontsnappen. Waar wel veel aandacht aan is geschonken, is de make-up van sommige mutanten. Zij zien er echt voortreffelijk uit. Niet elke mutant heeft zijn menselijke uiterlijk verloren, sommige hebben krachten die in een later stadium met behulp van CGI zichtbaar worden gemaakt. Verwacht echter geen continue stroom van actiescènes, want het verhaal is zo geschreven dat de criminelen niet veel in de actiestand hoeven.

Waar ‘Corrective Measures’ ook punten mee scoort is het tempo en de verschillende invalshoeken. Aanvankelijk denk je dat Payback de hoofdpersoon is, maar dan verandert de focus naar de sympathieke Diego, waarna je ook The Lobe en het gevangenispersoneel beter leert kennen. Sommige kijkers zullen dit gebrek aan focus op één persoon wellicht verwarrend of gewoonweg vervelend vinden, maar het voelt in ieder geval als een frisse wind. Niet elk personage krijgt evenveel achtergrond en het had allemaal zeker wat gelaagder gekund, maar de basis van het verhaal is zeker niet slecht. O ja, en let op de bijzonder lekkere soundtrack, met onder andere muziek van The Death South.

‘Corrective Measures’ is gebaseerd op een graphic novel van Grant Chastain. Het haalt het niet bij het enigszins verwante (en toch ook weer niet) ’X-Men’, maar dat is eigenlijk ook geen eerlijke vergelijking. Sympathieke rolprent, die je gerust een kans mag geven.

Monica Meijer

Waardering: 3

DVD- en blu-ray-release: 19 december 2023