French Girl (2024)
Regie: James A. Woods, Nicolas Wright | 106 minuten | komedie, romantiek | Acteurs: Zach Braff, Evelyne Brochu, Luc Picard, Vanessa Hudgens, Antoine Olivier Pilon, Isabelle Vincent, Charlotte Aubin, Muriel Dutil, William Fichtner, Rémi Goulet, Ed Weeks, Olivier Gervais-Courchesne, Ralph Prosper, Hazel Nugent, Melia Charlotte Cressaty
Als je bij het horen van de titel ‘French Girl’ hoopt op een soort ‘Emily in Paris’ kom je bedrogen uit. Laat je niet misleiden door de titel, want the girl is helemaal niet French, maar Canadees. De film speelt zich grotendeels af in Quebec, maar juist die prachtige omgeving is wat de film nog een beetje redt.
Gordon (Zach Braff), docent Engels op een middelbare school, en zijn vriendin Sophie (Evelyne Brochu), chef-kok, leiden een prima leventje in Brooklyn. Lees: (nog) geen kinderen en genoeg geld. Gordon is van plan een huwelijksaanzoek te doen tijdens hun vakantie, maar dan komt Sophie opeens met het nieuws dat ze een baan aangeboden heeft gekregen (door haar ex, maar dat vertelt ze er niet bij). Als Sophie de proefperiode doorstaat, mag ze aan de slag als chef in een sterrenhotel in Quebec, waar ze is opgegroeid. En dus betekent dat voor Gordon geen romantische zonvakantie maar een zomer bij zijn schoonfamilie op de boerderij. Zo ontpopt ‘French Girl’ zich al snel als een voorspelbare meet the parents-komedie.
Op het Quebecaanse platteland doet Gordon krampachtig zijn best om een goede indruk te maken op Sophies familie, maar zij hebben – zonder hem ooit te hebben ontmoet – geen hoge pet van hem op. Als Gordon bij aankomst op het vliegveld high is (hij dacht dat hij een slaappil nam) en Sophies oma per ongeluk een zoen op haar mond geeft, worden hun aannames bevestigd: Gordon is niet the one voor Sophie. Zij zien veel liever ex Ruby (Vanessa Hudgens) aan de eettafel.
Het is nogal duidelijk dat Sophie en Ruby een romantisch verleden hebben, maar voor Gordon niet. Zijn onbewustzijn is dan ook ongeloofwaardig en nogal irritant. Sophie wil niet dat hij in paniek raakt van Ruby, dus kiest ze ervoor om niet te vertellen dat Ruby haar ex is. Het gebrek aan communicatie tussen de hoofdpersonages voelt geforceerd en dient vooral de plot. De chemie tussen Braff en Brochu blijft bovendien beperkt, waardoor hun relatie weinig overtuigt. Als ze gewoon eens een normaal gesprek voeren met z’n tweeën, kunnen er heel wat problemen voorkomen worden. Maar goed, dan is er ook geen film.
In plaats daarvan blijven Sophie en Gordon om elkaar heen draaien en wordt Gordon steeds wanhopiger. Zijn personage ligt er vrij dik bovenop en neigt naar het karikature. De grappen en situaties zijn vaak zo flauw dat je er niet om kan lachen – typisch Quebecaanse humor, maar dat maakt de film niet per se geslaagd voor een breed publiek. Gelukkig maakt de setting veel goed. Door de shots van de familieboerderij en kastelen in de omgeving krijg je gelijk zin om een vakantie te boeken naar Frans Canada.
Al met al is ‘French Girl’ niets nieuws in het romcom genre. Het bekende conflict – goedkeuring krijgen van de schoonfamilie – wordt zonder veel verrassingen uitgespeeld, maar daarvoor zijn wel betere opties te vinden.
Janne van den Bos
Waardering: 2.5
VOD-release: 15 maart 2026 (Netflix)
