Mortal Kombat II (2026)
Regie: Simon McQuoid | 116 minuten | actie, avontuur, fantasie, science fiction | Acteurs: Karl Urban, Adeline Rudolph, Martyn Ford, Tati Gabrielle, Jessica McNamee, Mehcad Brooks, Ludi Lin, Josh Lawson, Tadanobu Asano, Chin Han, Damon Herriman, Joe Taslim, Hiroyuki Sanada, Max Huang, Lewis Tan, CJ Bloomfield, Ana Thu Nguyen, Sophia Xu
Het duurde wat langer dan verwacht, maar het tweede deel van de ‘Mortal Kombat’-reeks stelt niet teleur. Waar ‘Mortal Kombat’ (2021) nog af moest tasten wat het publiek aankon, kan ‘Mortal Kombat II’ (2026) meedogenloos verder. In dit vervolg verspilt de film dan ook geen tijd aan alle personages in beweging krijgen en ze vervolgens één voor één ook weer af te strepen. Een echte ‘Mortal Kombat’-ervaring, maar ver van een hoogwaardige filmervaring.
De regels van het Mortal Kombat toernooi zijn duidelijk: verlies tien toernooien op een rij en je wereld wordt overgenomen door de uitdager. Dit is het laatste toernooi, de aarde heeft vijf levens, maar komt nog één krijger te kort. Wie beter te rekruteren dan Johnny Cage (Karl Urban), de filmster en vechtsportbeoefenaar die druipt van de vergane glorie? Hij heeft alleen wat overtuiging nodig. Dat is in groot contrast met nieuwkomer bij het andere team, Kitana (Adeline Rudolph), de prinses van het veroverde rijk Outworld. Haar wereld heeft ooit een toernooi verloren, wat haar het leven van haar vader kostte. Nu vallen zij en haar mensen onder de heerschappij van Shao Kahn (Martyn Ford), die zijn zinnen nu heeft gezet op de aarde.
Bovenstaande is op zich nodig om een film te maken, maar het is niet bijster interessant en weet ook niet te verrassen. Eerlijk gezegd is het verhaal ook niet zo relevant voor deze versie van Mortal Kombat. Je zou zelfs zo ver kunnen gaan als claimen dat de film geen tijd verspilt aan onnodig verhaal, zoals het eerste deel wel deed. Er zijn zonder twijfel fans van de Mortal Kombat games die het daar helemaal niet mee eens zijn, maar voor deze filmserie is het de juiste afslag geweest om vol in te zetten op spektakel en het verhaal op een lager pitje te zetten. En het werkte, want daardoor is ‘Mortal Kombat II’ veel leuker om te kijken dan de voorganger.
In plaats van vechten in aardse steegjes is ‘Mortal Kombat II’ een reis door het multiversum en het kan het dit keer écht raar worden. Ieder gevecht in het toernooi speelt zich af op een nieuwe exotische locatie die keer op keer voelt als een stage uit de originele spellen. De gevechten zijn ook aanzienlijk gewelddadiger en bloederiger, alsof je kijkt naar moderne gladiatorengevechten. De vechters zelf zijn ook interessanter, omdat je niet hoeft te wachten op het triomfantelijke moment dat de normale mensen ontpoppen tot superhelden. De oude cast heeft z’n krachten toch al, en die nieuwe cast heeft een waaier aan nieuwe opties om vanaf het begin mee te entertainen. Onder de nieuwe cast vallen Karl Urban en CJ Bloomfield extra op als komisch duo, en Josh Lawson weet gelukkig nog exact dezelfde chaotische energie uit te stralen als in het eerste deel.
Maar ja, hoe vermakelijk ‘Mortal Kombat II’ ook moge zijn, het is niet bepaald Oscar-materiaal. De film voelt een beetje “pulpy”, maar wel op de juiste manier. ‘Mortal Kombat’ was in veel opzichten namelijk niet “pulpy” genoeg, dus eigenlijk is het vooral een verbetering dat het allemaal wat minder serieus is. ‘Mortal Kombat II’ is exact de soort film die Martin Scorsese een achtbaan zou noemen, maar als je zin hebt in een achtbaan, is dit precies de film die je aan moet zetten. Wie kan dat legendarische deuntje uit de jaren 90 nou echt weerstaan?
Sam van Zuilen
Waardering:
Bioscooprelease: 7 mei 2026
PVOD-release: 22 juni 2026 (Pathé Thuis)
VOD-release: 24 juli 2026 (HBO Max)
VOD-release: 9 september 2026 (Pathé Thuis)
